Jesteśmy pracownią
radiologii stomatologicznej

Najważniejsze cele - dobro pacjenta i komfort pracy lekarza uzyskujemy przez: minimalne dawki promieniowania i wysokiej jakości obrazy diagnostyczne w zapisie na CD lub kliszy.

Drodzy Pacjenci

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w dobie pandemii COVID-19, wprowadzamy dodatkowe środki ochrony Pacjentów.

W trosce o bezpieczeństwo naszych Pacjentów i naszego zespołu wdrożyliśmy odpowiednie procedury bezpieczeństwa, m.in.:

 • dbamy o dokładną dezynfekcję wszystkich pomieszczeń i sprzętów
 • procedura dezynfekcji rąk dotyczy także osób korzystających z usług naszej Pracowni
 • zmieniliśmy godziny pracy: aktualnie Pracownia działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 18:00, w soboty od 9.00 – 13.00

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 607 862 238

O nas

Nasza pracownia powstała w październiku 2013. Wykonujemy zdjęcia na nowoczesnym aparacie firmy Vatech PAX FLEX 3D i PREVA PROGENY.


Precyzja

Cyfrowy obraz cechuje się większą rozdzielczością niż zdjęcia uzyskane klasycznymi metodami. Dzięki temu możliwe jest powiększanie, zmienianie zaczernień i kontrastowości obrazu. Wykonywanie pomiarów oraz oglądanie zarówno w pozytywie jak i negatywie obiektów, zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.


Czas

Zdjęcia cyfrowe wykonujemy w postaci wydruku na folii medycznej i zapisu na płycie CD w ciągu trzech minut. Badanie na płycie CD zawiera program do analizy zdjęcia rentgenowskiego (powiększenia, zmiana kontrastu, pozytyw, negatyw, pomiaru długości kanału itp.). W przypadku tomografii 3D CBCT program daje możliwość wykonywania symulacji implantów, cięcia i oceny warstw, pomiar gęstości kości itp.

3D -badania CBCT

Badanie CBCT jest krótkie - trwa kilkanaście sekund, a zarazem bezpieczne ponieważ dawka promieniowania jest 10 razy mniejsza od konwencjonalnej tomografii komputerowej. W badaniu tym wykorzystywane jest źródło promieniowanie rtg, które obraca się wokół pacjenta. CBCT daje większe możliwości diagnostyczne, oraz dużą ilość przekrojów w dowolnej płaszczyźnie. Po wykonanym badaniu pacjent dostaje zapis na płycie CD wraz z pełnym oprogramowaniem Ez3D, które pozwala wykonywać obróbkę i pomiary oraz symulacje implantów. Lekarz może wybrać jedno z czterech pól obrazowania:

 • 5x5 najwyższa rozdzielczość, dedykowane do endodoncji, perjodontologii czy ortodoncji
 • 8x5 to pole obejmuje pełen łuk zębowy przydatny w precyzyjnym planowaniu implantologicznym
 • 8,5x8,5 obejmuje dwa łuki zębowe i daję pełną nawigację w chirurgii szczękowo - twarzowej, szablony implantologiczne
 • 12x8,5 obejmuje dwa łuki zębowe, zatoki

Kontakt  Zamówienie na skierowanie

  Skierowanie do pobrania

  Aleja Bohaterów Warszawy 11B/1, Szczecin

  rtg.stomatologia@wp.pl

  91 48 49 736

  Czynne:

  pon.-pt. 9ºº-18ºº
  sob. 9ºº-13ºº

  Informujemy, że zgodnie z przepisami na badania RTG inne niż zębowe (celowane) wymagane jest skierowanie do lekarza